جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

اهمیت شرکت در انتخابات

  شرکت در انتخابات نه یک وظیفه اجتماعی و ملی ، بلکه یک وظیفه شرعی است (امام خمینی )

   مجلس شوراي اسلامي، كه در رأس تمام نهادهاي نظام جمهوري اسلامي است، از ويژگيهاي خاص برخوردار است، كه مهمترين آنها اسلامي ـ ملي بودن آن است. اسلامي است كه تمام تلاشش در راه تصويب قوانين غيرمخالف با احكام مقدس اسلام است؛ خصوصا با برخورداري از شوراي محترم نگهبان. و ملي است، كه از متن ملت جوشيده است و دست شرق و غرب و وابستگان به آنان از سرنوشت آن كوتاه است. امروز مجلس خانه واقعي ملت است. و برخلاف دوران طاغوت، بخصوص رژيم ستمگر پهلوي بر آراء توده متعهد به اسلام و اصيل و زحمتكش و محروم استوار است؛ و دست ناپاك دولتمردان و قدرتمندان و خانان وغرب و شرق‌زدگان از آن كوتاه است. امروز دولت مورد اعتماد مجلس حقا دولت مستضعفان، كه وارثان روي زمين‌اند، مي‌باشد. خداوند متعال نعمت بزرگ اسلام و استقلال و آزادي را بر ملت ستمديده ايران مستدام فرمايد؛ و ساير ملل تحت ستم را از بند ستمگران نجات دهد.
  * مجلس در رأس همه امور واقع است.

   

  سخن رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی

   

  **مسوولان و نامزدها وظیفه دارند با پایبندی كامل به قانون زمینه انتخابات را فراهم كنند.

  رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینكه ' حضور مردم در انتخابات، حضوری پرشور و دشمن شكن خواهد بود'،تاكید كردند:همه مسئولان و نامزدها وظیفه دارند با پایبندی كامل به قانون، زمینه برگزاری انتخاباتی سالم و رقابتی را ایجاد كنند.'

  ** تاكید بر لزوم برگزاری انتخاباتی سالم و رقابتی و پرهیز از تهمت زنی

  حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر لزوم برگزاری انتخاباتی سالم و رقابتی خاطرنشان كردند: رقابت غیر از خصومت و تهمت زنی متقابل است، رقابت به معنای اثبات خود با نفی دیگران نیست. رقابت، دادن وعده های خلاف قانون، برای جلب نظر مردم نیست.

  ** امانتداری رای مردم

  ایشان همه مجریان ، مسوولان و نامزدها را به رعایت آداب و شروط انتخابات سالم فراخوانده و افزودند : مجریان برگزاری انتخابات اعم از دولت و وزارت كشور و همچنین شورای نگهبان باید تمام تلاش خود را برای امانتداری رأی مردم و برگزاری انتخاباتی سالم انجام دهند و همه بدانند هیچ چیزی بالاتر از قانون نیست.

  ** رای مردم در تمام انتخابات اصل بوده است.

  رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری برگزاری بیش از 30 انتخابات سالم در 32 سال گذشته، خاطرنشان كردند: در انتخابات مختلف، چه در زمان حیات امام (ره) و چه بعد از ایشان، هیچ موردی كه انتخابات را ناسالم كرده و یا نتیجه آن را تغییر داده باشد، وجود نداشته و همان رأی و انتخاب مردم، واقع شده است.

   


  این مطلب تا کنون 15 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 2 اسفند 1394
  منبع
  برچسب ها : انتخابات ,برگزاری ,مردم ,مجلس ,انتخاباتی ,تمام ,برگزاری انتخاباتی ,انتخاباتی سالم ,لزوم برگزاری ,خاطرنشان كردند ,انتخابات سالم ,لزوم برگزاری ا ,
  اهمیت شرکت در انتخابات

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 10 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر